Dlaczego korony pełnoceramiczne?

Korony protetyczne umożliwiają odbudowę zębów zniszczonych na skutek próchnicy lub urazu. Cementowane są na własnych zębach pacjenta za pomocą cementów protetycznych.

W klasycznej koronie protetycznej cienka warstwa porcelany w okolicy szyjki zęba powoduje, że ciemny kolor metalowej podbudowy prześwieca i powoduje nieestetyczne, sine zabarwienie dziąsła w okolicy szyjki zęba. Metalowa podbudowa zatrzymuje rozproszenie światła, przez co w sztucznym świetle ząb staje się ciemny. Zastąpienie metalowej podbudowy podbudową z tlenku cyrkonu (nazywanego potocznie "białym złotem") eliminuje wszystkie wady metalu.

Z powodu wyjątkowych walorów estetycznych, korony pełnoceramiczne są szczególnie polecane do odbudowy zębów przednich, gdzie estetyka odgrywa szczególną rolę. Korony takie wykazują naturalną transparencję i perfekcyjne dopasowanie. Są biokompatybilne, nie drażnią dziąseł i nie powodują odczynów alergicznych.

korony cyrkonowe pełnoceramiczne

Pełnoceramiczne mosty

Estetyka bez kompromisów

Właściwości fizyczne tlenku cyrkonu sprawiają, że może on służyć do rekonstrukcji nie tylko pojedynczych zębów, ale także braków zębowych, nawet bardzo rozległych.

Każda most pełnoceramiczny wykonywany jest w systemie CAD/CAM, czyli cały proces projektowania i wytwarzania korony wspomagany jest komputerowo, a ostateczna podbudowa cyrkonowa korony jest frezowana (wycinana) przez komputerową frezarkę z bloczków materiałów. Jest to metoda przydatna szczególnie w przypadku rozległych prac, które odznaczają się bardzo wysoką precyzją i muszą być idealnie dopasowane.

mosty protetyczne bez metalu

Odbudowa zniszczonych zębów na wkładach z włókna szklanego

Idealny materiał do odbudowy zniszczonego zrębu zęba

W przypadku, kiedy dojdzie do zniszczenia połowy twardych tkanek w obrębie korony zęba, niezbędne jest jego wzmocnienie za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego z włókna szklanego. Odbudowuje on zniszczony zrąb i chroni przed złamaniem pozostałe tkanki zęba. Tak przygotowany zrąb może być filarem dla koron i mostów pełnoceramicznych.

Włókno szklane to specjalny rodzaj kompozytu wzmacnianego szklanymi cząsteczkami. Elastyczność wkładów z włókna szklanego jest zbliżona do elastyczności własnego zęba, co jest nieosiągalne dla dawniej wykonywanych wkładów metalowych.

wkład koronowo-korzeniowy włókno szklane

(+48) 501 321 855

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszych gabinetach!

Korony i mosty - Najczęstsze pytania

Oczywiście. Zastosowanie podbudowy z tlenku cyrkonu zapewnia wytrzymałość mechaniczną na siły żucia. Dzięki temu można wykonywać nawet rozległe mosty odbudowujące boczne zęby.
Nie - zawsze wykonujemy tymczasowe korony i mosty. Chronią one wrażliwe, oszlifowane zęby przed wszelkimi bodźcami, umożliwiają prawidłowe żucie i dają dobry efekt estetyczny.
Czas leczenia zależy głównie od tego, jak skomplikowana jest praca. W przypadku braku pojedynczych zębów, najczęściej leczenie wymaga dwóch wizyt. Na pierwszej szlifujemy zęby i pobieramy wyciski, a na drugiej cementujemy gotowe korony. Jeśli odbudowa jest bardziej złożona, konieczne mogą być dodatkowe wizyty, na których przymierzamy poszczególne etapy pracy.
Absolutnie nie. Wszystkie zabiegi wykonujemy w miejscowym znieczuleniu, co gwarantuje całkowite zniesienie dolegliwości bólowych. W przypadku martwych zębów (po leczeniu kanałowym) nie jest potrzebne nawet znieczulenie.