Most protetyczny - alternatywa dla implantów

Zastosowanie szklanego podparcia w moście pozwala odbudować rozległe braki zębów, bez konieczności wykonywania ruchomych protez i wszczepiania implantów.

Klasyczny most protetyczny składa się z koron, osadzonych na zębach filarowych i przęsła, które odbudowuje brakujące zęby. Jest on na stałe zacementowany w jamie ustnej. Aby wykonać taki most, musimy oszlifować dwa zęby sąsiadujące z luką. Brak tylnych zębów lub zbyt duża luka pomiędzy zębami filarowymi uniemożliwiają wykonanie standardowego mostu.

Zastosowanie szklanych podparć eliminuje ten problem. Produkowane są one ze spe­cjal­ne­go materiału do­sto­so­wa­ne­go do bezzębnej części szczęki lub żuchwy.

most porcelanowy

Jak uzupełnić rozległe braki zębów bez ruchomych protez?

Szklane podparcie daje możliwość za­stą­pie­nia bra­ku­ją­ce­go własnego zęba fi­la­ro­we­go. Takie mosty są najlepszą alternatywą dla ruchomych protez i drogich rozwiązań opartych na implantach stomatologicznych.

Podparcie mostu wywiera nieznaczny ucisk na dziąsło i zastępuje brakujący ząb filarowy. Jest idealnie dopasowane do wyrostka zębodołowego, co umożliwia prawidłowe oczyszczanie. Materiał, z którego jest wykonane, jest biozgodny - nie powoduje podrażnień dziąsła i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Zarówno most, jak i szklane podparcie, cementowane są na stałe za pomocą specjalnych cementów protetycznych. Gwarantuje to naszym Pacjentom komfort użytkowania i prawidłowe żucie.

(+48) 501 321 855

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszych gabinetach!

Mosty - Najczęstsze pytania

Istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania tego rodzaju mostów. Warunkiem koniecznym jest prawidłowy stan kości wyrostka zębodołowego oraz własnych zębów filarowych Pacjenta.
Absolutnie nie. Wszystkie zabiegi wykonujemy w miejscowym znieczuleniu, co gwarantuje całkowite zniesienie dolegliwości bólowych. W przypadku martwych zębów (po leczeniu kanałowym) nie jest potrzebne nawet znieczulenie.
Nie - zawsze wykonujemy tymczasowe korony i mosty. Chronią one wrażliwe, oszlifowane zęby przed wszelkimi bodźcami, umożliwiają prawidłowe żucie i dają dobry efekt estetyczny.
To, jak długi jest czas leczenia, zależy od tego, jak złożona jest planowana praca. Mniejsze mosty wymagają zazwyczaj mniejszej liczby wizyt. Najczęściej wykonanie szklanych mostów zajmuje 3 wizyty. Na pierwszej szlifujemy zęby. Na następnej przymierzamy pracę i dokonujemy ewentualnych korekt, a na trzeciej ostatecznie cementujemy.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch.