Jak skutecznie usunąć osady i przebarwienia na zębach?

Dieta i niekorzystne nawyki higieniczne powodują, że na zębach odkłada się płytka nazębna i nieestetyczne osady zmieniające kolor zębów. Długo zalegająca płytka jest niemożliwa do usunięcia nawet przy najlepszym szczotkowaniu zębów. Jeśli nie zostanie odpowiednio wcześnie usunięta, przekształca się w kamień nazębny, powodujący choroby dziąseł i paradontozę.

Naszym Pacjentom proponujemy szereg zabiegów profesjonalnego czyszczenia zębów, pozwalających przywrócić ich naturalny kolor i gładką powierzchnię. Należą do nich między innymi piaskowanie, usuwanie kamienia i polerowanie powierzchni zębów.

Piaskowanie zębów AIR-FLOW

Piaskowanie zębów jest jednym z najczęstszych zabiegów profilaktycznych wykonywanych w naszych gabinetach.

Polega ono na usunięciu płytki nazębnej, wszelkich osadów i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego, powietrza i wody na zęby. Dzięki temu piasek dociera w miejsca, których oczyszczenie jest niemożliwe innymi metodami np. w wąskie przestrzenie międzyzębowe i głębokie, przebarwione bruzdy. Piaskowanie może być jedynym zabiegiem w przypadku pacjentów majacych osady, albo zabiegiem uzupełniającym skaling, czyli zabieg usuwania kamienia nazębnego.

Piaskowanie jest także pierwszą procedurą w stomatologii estetycznej. Zanim przystąpimy do wybielania zębów i wykonywania licówek, zalecamy Pacjentom piaskowanie zębów, aby przywrócić ich naturalny kolor.

piaskowanie zębów

Polerowanie zębów i profilaktyka FluorProtector

Idealnie gładkie i zdrowe zęby.

Uzupełnieniem zabiegu piaskowania zębów jest ich polerowanie i profilaktyka lakierami fluorkowymi. Polerowanie zębów przeprowadzamy za pomocą specjalnych krążków ściernych (soflexów, finirów), gumek do polerowania, szczoteczek i past polerskich. Pozwala to uzyskać idealnie gładkie powierzchnie zębów, wyrównać nawisające fragmenty wypełnień i wygładzić ostre brzegi zębów.

Aplikacja preparatów zawierających wysokie stężenia fluoru powoduje remineralizację szkliwa i chroni je przed rozwojem próchnicy, a także hamuje rozwój wczesnych zmian próchnicowych - tzw. białych plam próchnicowych.

usuwanie osadów i przebarwień z zębów

(+48) 501 321 855

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszych gabinetach!

Piaskowanie zębów - Najczęstsze pytania

Piaskowanie polecamy szczególnie tym pacjentom, których dieta sprzyja odkładaniu osadów na powierzchni zębów. Należą do nich osoby pijące dużo kawy, herbaty i czerwonego wina. Piaskowanie jest polecane pacjentom noszącym stałe aparaty ortodontyczne oraz osobom palącym papierosy.
Piaskowanie jest zabiegiem bezbolesnym, jednak mieszanina emitowana przez dyszę piaskarki może powodować delikatne podrażnienia dziąseł i śluzówki jamy ustnej.
Standardowo piaskowanie powinno być wykonywane co pół roku. W przypadkach, kiedy osady i płytka nazębna gromadzą się intensywnie, możemy je powtarzać częściej - co 3-4 miesiące. Piaskowanie jest niezbędne przed rozpoczęciem leczenia z zakresu stomatologii estetycznej - wybielania, czy wykonywania licówek.