Czy należy wymieniać srebrne plomby?

Amalgamaty (srebrne plomby) uważane są za najbardziej wytrzymałe wypełnienia, jednak ze względu na niskie walory estetyczne odchodzi się od ich stosowania. Powodują one także powstanie pęknięć w szkliwie, co w konsekwencji może doprowadzić do złamania zęba, uniemożliwiającego jego odbudowę. Przebarwiają ząb i nadają mu nieestetyczny, szary kolor.

Czy rtęć zawarta w wypełnieniu jest szkodliwa?

W prawidłowo założonym amalgamacie nie ma wolnej rtęci, a tylko taka jest szkodliwa dla organizmu. Jednak mimo to Unia Europejska planuje wprowadzenie zakazu stosowania amalgamatów do wypełnień w zębach. Dlatego też wszystkim naszym Pacjentom proponujemy wymianę amalgamatowych wypełnień i estetyczne odbudowy zębów.

Nieszczelne wypełnienie powoduje rozwój próchnicy

Wypełnienia kompozytowe zapewniają dobry efekt kosmetyczny, jednak wszystkie, nawet dobrze założone odkruszają się i tworzy się szczelina między nimi a zębem, do której mogą wnikać bakterie powodując rozwój próchnicy.

Ponadto wypełnienia mogą zmieniać kolor, przez co stają się nieestetyczne. Także po wybielaniu zębów "plomby" odznaczają się innym kolorem, ponieważ same nie ulegają rozjaśnieniu.

Naszych Pacjentów zapraszamy na wizyty kontrolne co pół roku, podczas których możemy wcześnie wykryć nieprawidłowości i zaproponować najmniej inwazyjne leczenie.

Polecane metody leczenia

Estetyczne wypełnienia kompozytowe gwarantują bardzo dobrą estetykę i wieloletnią trwałość. Dowiedz się więcej

Inlaye i onlaye to "plomby" wykonywane przez technika w laboratorium protetycznym. Cementowane są na zębie podobnie jak licówki i korony. Dowiedz się więcej

inlay onlay

INLAY i ONLAY

Dowiedz się więcej
wypełnienie zęba

WYPEŁNIENIA KOMPOZYTOWE

Dowiedz się więcej

(+48) 501 321 855

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszych gabinetach!