Czy Twoje zęby reagują bólem na zimno?

Nadwrażliwość szyjek zębów jest bardzo powszechnym problemem. Leczenie zawsze zaczynamy od najmniej inwazyjnych metod, które nie ingerują w zdrowe szkliwo zębów.

Do zwiększonej wrażliwości zębów dochodzi w momencie, gdy powstają tzw. ubytki klinowe. W zdrowym zębie zębinę, w której znajdują się nerwy, przykrywa twarde szkliwo. Gdy dojdzie do jego starcia, odsłaniają się kanaliki zębinowe i zwiększa się wrażliwość zęba na bodźce, szczególnie niskie temperatury.

Przyczynami powstawania ubytków klinowych są między innymi nieprawidłowa technika szczotkowania, bruksizm, choroby dziąseł oraz wiek. Z wiekiem dochodzi do obniżenia się dziąseł, przez co odsłaniają się powierzchnie zęba, gdzie nie ma szkliwa.

Leczenie nadwrażliwości zębów

Lakierowanie zębów preparatem Fluor Protector

Lakierowanie z powodzeniem może być stosowane u każdego Pacjenta z nadwrażliwością szyjek zębów.

Fluor Protector jest bezbarwnym lakierem, zawierającym wysokie stężenie fluoru. Nakładany jest przez stomatologa lub higienistkę w ramach zabiegu profesjonalnej fluoryzacji. Jego innowacyjna technologia sprawia, że preparat doskonale zapływa między zęby i dociera do trudno dostępnych miejsc, tworząc swoisty magazyn fluoru. Ponadto, po aplikacji lakieru i wysuszeniu preparatu, stężenie fluoru wzrasta czterokrotnie, co zapewnia intensywne działanie. W przeciwieństwie do preparatów innych firm, Fluor Protector S jest bezbarwny i zęby po jego zastosowaniu nie ulegają przebarwieniu.

Stosujemy go nie tylko do znoszenia nadwrażlwości szyjek, ale także do poprawy odporności szkliwa na kwasy, długotrwałej profilaktyki próchnicy i ochrony szkliwa po wybielaniu zębów.

fluoryzacja lakierowanie zębów

Domowa profilaktyka fluorkowa

Regularne stosowanie preparatów fluorkowych przyczynia się do długotrwałego zniesienia nadwrażliwości.

Najlepszym uzupełnieniem lakierowania zębów fluorem w gabinecie jest domowa profilaktyka. Nasza higienistka i lekarze indywidualnie dla każdego Pacjenta dobierają preparaty, które mają na celu remineralizację i zniesienie dolegliwości bólowych.

Ich mechanizm działania polega na zamknięciu światła otwartych kanalików w zębinie, albo zahamowaniu przewodzenia bodźców nerwowych. Rekomendujemy do stosowania w domu specjalistyczne pasty, między innymi: Elmex Sensitive Plus, Green Or, SENSIKIN Gel, czy Colgate Sensitive Pro Relief.

Nieinwazyjne wypełnienia kompozytowe

Natychmiastowe znoszenie nadwrażliwości

Materiały kompozytowe łączą się szczelnie ze szkliwem dzięki sile adhezji, czyli przylegania. Nie ma potrzeby nawiercania, czy tworzenia zaczepów w zdrowym szkliwie.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych żywic kompozytowych wypełnienia są nie do odróżnienia od własnego zęba, a ustąpienie dolegliwości bólowych jest natychmiastowe i trwałe.

wypełnienie kompozytowe w zębie

(+48) 501 321 855

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszych gabinetach!