Kontroluj, by dłużej smakowało!

Wszyscy wiemy, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Regularnie odbywane wizyty kontrolne, zabiegi higienizacyjne i profilaktyczne są najlepszymi metodami zapobiegania próchnicy.

Ząb, w którym powstał ubytek próchnicowy, sam się nie zregeneruje. Jedynym sposobem powstrzymania rozwoju próchnicy jest leczenie. Jednak jeśli wykryjemy ją odpowiednio wcześnie, leczenie może być jak najmniej inwazyjne.

Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, wszystkie zabiegi są zupełnie bezbolesne.

W przypadkach, kiedy proces próchnicowy dochodzi do komory i kanałów zęba, konieczne może być leczenie endodontyczne.

leczenie profilaktyka próchnicy

Leczenie próchnicy - stomatologia zachowawcza

Wypełnienia kompozytowe - tzw. białe plomby

Stosujemy kompozyty gwarantujące zarówno wieloletnią trwałość, jak i estetykę, która sprawia, że wypełnienie jest praktycznie niezauważalne.

Małe i średnie ubytki w zębach odbudowujemy za pomocą materiałów kompozytowych. Możemy je stosować zarówno w zębach przednich (bardzo dobra estetyka), jak i w zębach bocznych (duża wytrzymałość na siły mechaniczne). Wypełnienie zęba trwa od 15 minut do godziny. Zawsze dbamy o to, aby było szczelne i dopasowane w zgryzie.

W naszej pracy stosujemy też materiały glassjonomerowe, które uwalniają duże ilości fluoru. Są szczególnie polecane w przypadku głębokich ubytków próchnicowych, ponieważ umożliwiają remineralizację, czyli zahamowanie rozwoju próchnicy.

Dowiedz się więcej o WYPEŁNIENIACH KOMPOZYTOWYCH

wypełnienie zęba

Inlaye i onlaye

Jest to obecnie najlepsza metoda odbudowy dużych ubytków próchnicowych i zniszczonych zębów.

Inlay i onlay to najlepsza alternatywa dla tradycyjnych wypełnień. Są to "wypełnienia" wykonywane przez technika w laboratorium protetycznym. Następnie lekarz w gabinecie cementuje gotową odbudowę (wkład). Rozwiązanie takie pozwala szczelnie i trwale odbudować rozległe ubytki w bocznych zębach.

Inlaye i onlaye wykonywane są z kompozytu lub porcelany w laboratorium protetycznym na podstawie pobranego wycisku Pacjenta. Takie odbudowy umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu zęba - bruzd i guzków na powierzchni żującej oraz punktów stycznych, dzięki czemu nie ma ryzyka zalegania pokarmów między zębami.

Dowiedz się więcej o INLAYACH

inlay onlay

(+48) 501 321 855

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w naszych gabinetach!